+48 731 013 214 druk@reklamowebanery.pl Poniedziałek - piątek od 7.30 do 16.00. facebook google +
facebook google +

Cennik - Media Walk

Kontynuuj

CO SIĘ DZIEJE PODCZAS PRZYJMOWANIA ZAMÓWIENIA DO REALIZACJI?

PRZYJĘCIE ZAMÓWIENIA

Zamówienie jest zawsze potwierdzone przez natychmiastowe wysłanie automatycznej wiadomości email. Po otrzymaniu takiej wiadomości możesz mieć pewność, że przyjęliśmy zamówienie.

KONTROLA PLIKÓW DO DRUKU

Następnie weryfikowany jest sposób płatności i opcja wysyłki, które wybrałeś przy zamówieniu. Nasi graficy sprawdzają pliki przygotowane do druku i ewentualne uwagi podane przez klienta. Jeżeli wszystko jest w porządku, otrzymasz PROTOKÓŁ ZAMÓWIENIA z TERMINEM DOSTAWY zamówienia. W przeciwnym wypadku poprosimy Cię o poprawienie nieprawidłowości. Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku, od 7.30- 16.00.

WYZNACZENIE TERMINU DOSTAWY

Termin dostawy Twojego zamówienia znajduje się zawsze w prawym górnym rogu protokołu zamówienia, podobnie jak inne dodatkowe informacje.


JAK PRZYGOTOWAĆ PLIK DO DRUKU ?

Jak już będziesz mieć gotowy projekt do druku, teksty muszą być zamienione na "krzywe" a obrazki i bitmapy powinny być w rozdzielczości co najmniej 60 DPI, w skali 1:1. W przypadku większych plików, projekt może być w skali 1:10, ale rozdzielczość powinna mieć 600 DPI.

Pliki które akceptujemy do druku, powinny być w rozszerzeniach: TIF- TIFF, PDF, CDR (do wersji x5), JPG, AI. Projekt musi być przygotowany na dokładny rozmiar, bez spadów. Teksty na banerze powinny znajdować się minimum 3cm od krawędzi, ponieważ w tych miejscach znajdował się będzie zgrzew i oczka.

W przypadku wydruku na folii projekt powinien mieć rozdzielczość minimum150 DPI, w skali 1:1 ( obrazki, bitmapy), pozostałe elementy zamienione na krzywe.


MODEL KOLORÓW

Plik należy przygotować w modelu CMYK, jeżeli występują w projekcie obrazy rastrowe (tekstury, fotografie) należy je również zamienić na CMYKa.

Mieszanie różnych przestrzeni barwnych lub modeli kolorów w jednym dokumencie (np. CMYK i RGB) doprowadzi do błędnego odwzorowania kolorów i nie podlega reklamacji.

Przy definiowaniu własnych kolorów CMYK suma wartości tonalnych w jednym punkcie nie powinna przekraczać 300%. W projektach, gdzie ten parametr jest przekroczony reklamacje nie będą uznawane (czyli min. nie można budować koloru czarnego z czterech 100% składowych).

Tam gdzie to możliwe zalecamy używać profilu ICC ISO Coated v.2_300, który ogranicza składowe do 300% zamiast ISO Coated v.2, w którym składowe mogą dochodzić do 330%.

Czarna apla

Aby uzyskać pełną, ciemną czerń w druku cyfrowym należy zastosować składowe 33%C 33%M 33%Y 100%K.

Szara apla

Zaleca się budowanie szarych apli z wykorzystaniem wszystkich składowych CMYK.

Przejścia tonalne

Do przejścia tonalnego dodaj szum, aby uniknąć pasmowania.

Optymalna rozdzielczość

Optymalną rozdzielczością dla grafiki rastrowej i zdjęć jest 300dpi.

UWAGA!

Należy zwrócić uwagę na możliwość wystąpienia różnic w kolorach w stosunku do wydruków z drukarek atramentowych oraz obrazu wyświetlanego na monitorze ze względu na różnice w technologii druku i prezentacji barw.


MOŻLIWOŚĆ PROJEKTOWANIA GRAFICZNEGO

Jeżeli nie masz przygotowanego pliku graficznego, nasz grafik przygotuje go za Ciebie. W uwagach zamówienia napisz swój pomysł, z prośbą o wykonanie projektu. Opcje przygotowania projektu graficznego można również wybrać podczas składania zamówienia, wtedy nasz grafik niezwłocznie się z tobą skontaktuje.

Korzyści z rejestracji

Zostaw wiadomość, odpowiemy wkrótce