+48 731 013 214 druk@reklamowebanery.pl Poniedziałek - piątek od 7.30 do 16.00. facebook google +
facebook google +

Opracowanie projektu graficznego

MOŻLIWOŚĆ PROJEKTOWANIA GRAFICZNEGO

Jeżeli nie masz przygotowanego pliku graficznego, nasz grafik przygotuje go za Ciebie. W uwagach zamówienia napisz swój pomysł, z prośbą o wykonanie projektu. Opcje przygotowania projektu graficznego można również wybrać podczas składania zamówienia, wtedy nasz grafik niezwłocznie się z tobą skontaktuje.

JAK PRZYGOTOWAĆ PLIK DO DRUKU ?

Jak już będziesz mieć gotowy projekt do druku, teksty muszą być zamienione na "krzywe" a obrazki i bitmapy powinny być w rozdzielczości co najmniej 60 DPI, w skali 1:1. W przypadku większych plików, projekt może być w skali 1:10, ale rozdzielczość powinna mieć 600 DPI. Pliki które akceptujemy do druku, powinny być w rozszerzeniach: TIF- TIFF, PDF, CDR (do wersji x5), JPG, AI. Projekt musi być przygotowany na dokładny rozmiar, bez spadów. Teksty na banerze powinny znajdować się minimum 3cm od krawędzi, ponieważ w tych miejscach znajdował się będzie zgrzew i oczka. W przypadku wydruku na folii projekt powinien mieć rozdzielczość minimum150 DPI, w skali 1:1 ( obrazki, bitmapy), pozostałe elementy zamienione na krzywe. u a další.

MODEL KOLORÓW

Plik należy przygotować w modelu CMYK, jeżeli występują w projekcie obrazy rastrowe (tekstury, fotografie) należy je również zamienić na CMYKa. Mieszanie różnych przestrzeni barwnych lub modeli kolorów w jednym dokumencie (np. CMYK i RGB) doprowadzi do błędnego odwzorowania kolorów i nie podlega reklamacji. Przy definiowaniu własnych kolorów CMYK suma wartości tonalnych w jednym punkcie nie powinna przekraczać 300%. W projektach, gdzie ten parametr jest przekroczony reklamacje nie będą uznawane (czyli min. nie można budować koloru czarnego z czterech 100% składowych). Tam gdzie to możliwe zalecamy używać profilu ICC ISO Coated v.2_300, który ogranicza składowe do 300% zamiast ISO Coated v.2, w którym składowe mogą dochodzić do 330%. Czarna apla Aby uzyskać pełną, ciemną czerń w druku cyfrowym należy zastosować składowe 33%C 33%M 33%Y 100%K. Szara apla Zaleca się budowanie szarych apli z wykorzystaniem wszystkich składowych CMYK. Przejścia tonalne Do przejścia tonalnego dodaj szum, aby uniknąć pasmowania. Optymalna rozdzielczość Optymalną rozdzielczością dla grafiki rastrowej i zdjęć jest 300dpi

UWAGA!

Należy zwrócić uwagę na możliwość wystąpienia różnic w kolorach w stosunku do wydruków z drukarek atramentowych oraz obrazu wyświetlanego na monitorze ze względu na różnice w technologii druku i prezentacji barw.


PRZYKŁADY NASZYCH PROJEKTÓW GRAFICZNYCH:

On-lineKalkulator Pewneceny Produkcja do3 dni. Transport naterenie całego kraju. Montaż naterenie całego kraju. Projektgraficzny

Korzyści z rejestracji

Pomoc on-line